Spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji

25 września w Domu Kultury w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas I z terenu Gminy Nędza i Kuźnia Raciborska z funkcjonariuszami Policji i pracownikami Straży Pożarnej oraz Strażnikami Kolei.

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu, którego celem było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i ze szkoły. Specjaliści od bezpieczeństwa uświadomili pierwszoklasistom jak ważna jest prawidłowa i odpowiedzialna postawa ich samych w trosce o bezpieczeństwo, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowali filmy instruktażowe, sprzęt policyjny, radiowóz i jego wyposażenie.

W spotkaniu uczestniczył sympatyczny gość- Sznupek, który zaangażował dzieci do wspólnych aktywności.

Dziękujemy za pouczające spotkanie! Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności.

Agnieszka Grzybowska, Anna Neuhof