Europejski Dzień Języków

26 września odbył się w naszej szkole Dzień Języków. Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli dwie animowane bajki. Jedną w języku angielskim pt. „Goldilocks and the three bears”, a drugą w języku niemieckim pt. „Schneewittchen und die sieben Zwerge”.

Następnie w klasach pracowali nad przygotowaniem plakatów, które tematycznie związane były z prezentowanymi bajkami. Uczniowie otrzymali historyjki obrazkowe wraz podpisami w obu językach i mieli za zadanie poukładać je we właściwej kolejności, zgodnie z treścią obejrzanych kreskówek, a następnie je pokolorować. Efekty swoich prac zaprezentowali następnie na forum. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w wydarzeniu oraz słodki upominek. Nad całością czuwały panie M.Sosna i A.Kobylańska wraz z wychowawczyniami klas.

Uczniowie z klas starszych rywalizowali sportowo i językowo - każda klasa otrzymała krótki tekst w języku angielskim i niemieckim (naprzemiennie), który musiała bezbłędnie przepisać na czystej kartce. Utrudnienie polegało na tym, iż wszyscy wykonywali zadanie na czas (był to bieg z jednego końca sali na drugi, gdzie znajdowała się kartka do zapisywania tekstu), każda osoba z klasy mogła przepisać tylko jedno słowo, wrócić na miejsce i dopiero wtedy mogła wyruszyć kolejna osoba z kolejnym słowem do przepisania.

Po podliczeniu punktów za dokładność i dodaniu punktów za szybkość otrzymaliśmy wyniki w dwóch kategoriach. Wśród klas IV-V wygrała klasa Vb, natomiast z klas VI-VII najlepsza okazała się klasa VIIb. Uczniowie również otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Nad tą częścią obchodów pieczę sprawowały panie A.Wojtek i M.Sosna.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce języków.