Pomysłowy Rok zakończony sukcesem!

Klasa I laureatem ogólnopolskiego konkursu

Pomysłowy Rok 2017/2018 w klasie pierwszej zakończył się miłą niespodzianką i sukcesem najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Klasa I a znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu, który był częścią programu Pomysłowy rok i polegał na realizacji cyklu scenariuszy lekcji - pomysłów na wyjątkowe zajęcia okolicznościowe.Spośród setek opisów i tysięcy zdjęć jury konkursowe złożone z pracowników Fundacji Uniwersytetu Dzieci ogłosiło 3 najlepsze prace i wyłoniło 28 wyróżnionych klas- wśród nich znalazła się nasza szkoła. Nagrodą dla 10% wyróżnionych uczestników jest analogowe narzędzie do przygotowania i prowadzenia badawczych lekcji w roku szkolnym 2018/2019. Nauczyciel wraz z klasą będą mieli także zagwarantowane miejsce w jednym z programów Scenariuszy Lekcji w roku szkolnym 2018/2019.

W ramach programu Pomysłowy Rok, w którym aktywnie uczestniczyli przez cały rok szkolny najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa I zrealizowała cykl scenariuszy:

- Jak mówią postaci z bajek?

- Dlaczego świętujemy rodzinnie?

- Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?

- Jakie przygody spotykają bohaterów komiksów?

- Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon?

Na przełomie kwietnia i maja nauczyciele wraz ze swoimi uczniami mieli za zadanie wymyślić własny, oryginalny sposób na świętowanie wybranej okoliczności. Pierwszoklasiści uczestniczyli w świątecznych zajęciach inspirowanych scenariuszem: "Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?". Klasa pierwsza wyszła tego dnia "z kogucikiem" poza mury szkolne, aby złożyć tradycyjne życzenia swoim bliskim. W nagrodę otrzymywali jajka, które były inspiracją do zajęć lekcyjnych, na których powstały pisanki i kraszanki, a także poczęstunek dla pozostałych uczniów naszej szkoły.

Zdaniem jury wybór zwycięzców był trudny ze względu na ogromny zapał i entuzjazm, o którym można było przeczytać w opisie wszystkich prac konkursowych i jak twierdzi: "Radość dzieci z klasowego świętowania, którą relacjonowali nauczyciele, świadczy o tym, że w tym konkursie nie ma przegranych". Gratulujemy klasie I i życzymy kolejnych inspirujących przygód w nowym roku szkolnym!

Sylwia Linek

Zobacz relację: