Świat higieny jamy ustnej - spotkanie profilaktyczne w klasach pierwszych

Wiek 7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat, dlatego w ciągu całego roku szkolnego uczestniczą w programach prozdrowotnych.

7 maja nasza szkolna pielęgniarka pani Maria Cieślik spotkała się z uczniami klas pierwszych, aby raz jeszcze przypomnieć najmłodszym najważniejsze zasady związane z codzienną pielęgnacją jamy ustnej. Pierwszoklasiści zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pastę, która z pewnością zadba o zdrowy uśmiech naszych najmłodszych.

Sylwia Linek

Ewa Skatuła