Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bajki robotów” - ROZSTRZYGNIĘCIE!

23 marca 2021 r. Jury w składzie: Małgorzata Szczygielska – przewodnicząca, Małgorzata Michalczyk, Marzena Mróz i Anna Strojny przyznało nagrody i wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajki robotów”, tym samym nastąpiło otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Wśród laureatów znalazło się aż trzech naszych uczniów:

II miejsce w kategorii prace przestrzenne zajęła Justyna Kocoń z klasy III a i jej praca "O czym opowiedział teleskop"

2 wyróżnienia w kategorii ilustracja powędrowały do:

Zuzanny Ulman z klasy I a, która przedstawiła scenę książki "Zwierzoboty" oraz

Filipa Zawady z klasy I b, który zaprezentował swoją interpretację książki "Wall-E".

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajki robotów” wzięło udział 399 uczestników w wieku od 3 do 75 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Zamościa, Rybnika, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Oleszyc, Poznania, Rzeszowa, Lublina, Biłgoraja, Gliwic, Rudy Śląskiej, Markowa, Inowrocławia, Kruszyny, Gdyni, Łodzi, Książenic, Płocka, Katowic, Gietrzwałdu i Stalowej Woli. W tym roku została również nadesłana praca z Mińska (Białoruś).

Okazją do zorganizowania konkursu było obchodzone w tym roku stulecie urodzin Stanisława Lema i związany z tym Rok Lema. Tematy prac były jednak bardzo różnorodne. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki, pacynki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści książek o kosmosie, robotach itp. Uczestnicy mogli skorzystać również z pomocniczej listy lektur przygotowanej przez organizatorów.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!