Pomoc dla dzieci w Kamerunie! #razemnaświeta

Klasa 4a wraz z wychowawcą zaangażowała się w ramach akcji #razemnaświeta w pomoc dla dzieci z Kamerunu. Już jakiś czas temu zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę przyborów szkolnych, później szczoteczek do zębów.

W tym roku potrzebą MŁODYCH DLA KAMERUNU z Raciborza była pomoc w współfinansowaniu kosztów przesyłki prezentów dla dzieci. Rodzice uczniów klasy 4a z wychowawcą odpowiedzieli na tę prośbę. Między innymi dzięki temu wsparciu paczki popłynęły do Afryki. Siostry Pallotynki na czele z Siostrą Orencją przekażą dzieciom prezenty.

Dodatkowo uczniowie przygotowali filmik z życzeniami: każdy uczeń wykonał kartkę z częścią tekstu, Karol i Miłosz Pielczyk, Magda Śmieszek zagrali na instrumentach kolędy, Amelka Bochenek zaśpiewała piosenkę. Piękne jest to, że wszyscy zaangażowali się w pomoc. Filmik został przesłany do Siostry Orencji, został bardzo ciepło i radośnie przyjęty.

Na zdjęciach są dzieci rozpakowujące paczki w poprzedniej przesyłce.

Pod linkiem można zobaczyć post MŁODYCH DLA KAMERUNU.

NA NADCHODZĄCE RADOSNE ŚWIĘTA I ZBLIŻAJĄCY SIĘ NOWY ROK

NIECHAJ CHRYSTUSA SIŁA NIEPOJĘTA ROZJAŚNI KAŻDY ŻYCIA MROK!

WESOŁYCH ŚWIĄT życzą uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą!

Anita Grycman