Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "W krainie baśni Andersena"

W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W krainie baśni Andersena” wzięło udział 204 uczestników w wieku od 3 do 63 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m. in. z Gdyni, Rybnika, Kędzierzyna –Koźla, Jagatowa, Gdańska, Rumii, Zamościa i Żor. Naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie z klas I-III. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni J. Ch. Andersena.

Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz najbardziej znanych baśni Andersena, na ilustracjach pojawili się również bohaterowie takich utworów jak „Kwiaty małej Idy”, „Bałwan ze śniegu”, „Słowik” czy „Anioł”.

III miejsce w kategorii Ilustracja zajęła Agata Barczuk z klasy I a za interpretację baśni "Dziewczynka z zapałkami"

I miejsce w kategorii Kukiełka powędrowało do Franciszka Jankowskiego z klasy II b, który zaprezentował utwór "Dzielny ołowiany żołnierzyk"

Hanna Urbisz z klasy II a zdobyła wspólnie z mamą wyróżnienie w kategorii Prace rodzinne za prezentację tematu "W krainie baśni Andersena".

Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Gawra, mieszczącej się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych artystycznych inspiracji!!

wychowawczynie