I Międzynarodowa edycja "Przerwy na czytanie"

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” 30 października zaprosiliśmy naszych uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie.

Wszelkie sanitarne obostrzenia, które wynikają z pandemii zmieniły wygląd tradycyjnej szkolnej przerwy. Uczniowie klas I-III przerwy spędzają w klasach, a klas IV-VIII nie ma fizycznie na szkolnych korytarzach. Ale i to nie stanęło na przeszkodzie, aby akcja w naszej szkole się odbyła. Uczniowie klas I miały przygotowane strefy w których czytał im nauczyciel bibliotekarz. Klasy II czytały sobie nawzajem. A klasy III czytały samodzielnie w ciszy przez całą przerwę. W klasach IV-VIII przerwa na czytanie odbyła się zdalnie. W związku z tym, że nie zawsze łącze było na tyle szybkie, nie we wszystkich klasach udało się akcję przeprowadzić albo jeśli udało się przeprowadzić, to nie udało się udokumentować wspólnym zdjęciem. Ostatecznie podliczając osoby zaangażowane w przeprowadzenie akcji oraz uczniów czytających na przerwie było 156. I takim małym sukcesem się chwalimy.

Dziękujemy za udział w akcji oraz życzymy wspaniałych przeżyć płynących z czytania.

M. Kobryń