Czytam sobie. Pierwsza klasa!

12 października nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli swoją nową przygodę z książką. "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" to akcja edukacyjna propagująca czytelnictwo, skierowana do uczniów klas I szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Program ma zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

Pierwszoklasiści otrzymali gadżety czytelnicze,jedną z książek z serii Czytam sobie, karty czytelnika, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy i dyplomy. Każda klasa otrzymała certyfikat udziału w akcji, zestaw  książek z serii Czytam sobie, zawieszkę na drzwi sali lekcyjnej, koło Zabaw Młodych Czytelników - do zaaranżowania w przestrzeni klasy oraz dostęp do scenariuszy lekcji w oparciu o otrzymane materiały. Również rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy ich wsparciu nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Teraz na najmłodszych czekają ciekawe zajęcia, radosne zabawy i twórcze zadania.

Życzymy wspaniałej przygody w towarzystwie dobrej książki!

wychowawczynie klas I

Sylwia Linek