Sukces Agaty Achtelik - I miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu KRUS "Bezpiecznie na wsi"

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi" zakończył się dla Agaty Achtelik wielkim sukcesem w etapie wojewódzkim. I miejsce dla naszej uczennicy z klasy III a, to imponujący wynik z uwagi na rekordową ilość prac plastycznych w tegorocznej rywalizacji- 1776 prac ze 182 szkół podstawowych województwa śląskiego. Hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: "Nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

Konkurs, organizowany przez KRUS od 2010 roku, promuje wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzuje „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat". Tegoroczne hasło konkursowe ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych zwierząt. Uczyć szacunku do zwierząt i ich odpowiedniego traktowania.

Jubileuszowa edycja konkursu już za nami. Brawa dla Agaty za doskonały wynik. Życzymy Ci dalszych sukcesów artystycznych i nieskończonych pomysłów na plastyczne interpretacje kolejnych prac.

Sylwia Linek

Poznaj szczegóły, odwiedź stronę