Lektura w pudełku

Jak podsumować znajomość treści lektur obowiązkowych? Czy kojarzymy bohaterów, wydarzenia, cytaty? Co kojarzy nam się z "Zemstą", "Małym Księciem" czy "Latarnikiem"? Uczniowie klas ósmych oraz klasy VIIa, podczas pracy zdalnej z języka polskiego, wzięli aktywny udział w szkolnym projekcie "Lektura w pudełku".

Do pudełka po butach uczniowie wkładali przedmioty, które kojarzą się im z wybraną przez siebie lekturą. Wyobraźnia uczniów była nieograniczona, a ich kreatywność zasługiwała na szóstkę z plusem. Powstały piękne pudełka, dzięki którym uczniowie przypomnieli sobie treść lektur. Podczas lekcji online uczestnicy projektu mieli możliwość pokazania swoich prac i uzasadnienia doboru elementów wykorzystanych podczas przygotowania zadania. Umiejętność argumentowania oraz powtórka z lektur na pewno przyda się ósmoklasistom podczas egzaminu.

Iwona Tomiczek