Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckich

10 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Kornowacu Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckich „Das groβe Weihnachtssingen 2019” . Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Anna Król i Kinga Kaczor z klasy Vb (duet) oraz Mateusz Paris z klasy VIIa. Dziewczyny zaprezentowały kolędę „Stille Nacht” („Cicha noc”), Mateusz przygotował piosenkę „Der Trommeljunge” pod okiem nauczycielki języka niemieckiego Anity Grycman.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, niezależne jury wyłoniło zwycięzców. Uczeń naszej szkoły Mateusz Paris zajął wysokie III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale.

A. Grycman