Z Kolumbii do Nędzy

19 grudnia gościliśmy w naszej szkole niecodziennych gości – z miejscowości Neiva-Huila w Kolumbii przyjechały do nas Irena i Noemi Narvaez Olaya z mamą Emilią. W spotkaniu uczestniczyły klasy VI z wychowawcami oraz pani wicedyrektor Bernadeta Oleszowska.

Podczas prezentacji Panie bardzo ciekawie opowiadały o życiu w Kolumbii, zwyczajach tam panujących, o egzotycznych potrawach, warzywach i owocach. Nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków tradycyjnego kolumbijskiego tańca. Zobaczyliśmy także zdjęcia atrakcji turystycznych regionu, w którym mieszkają nasi goście. Panie cierpliwie odpowiadały na pytania naszych uczniów i częstowały kolumbijskimi słodyczami. Były również bardzo zainteresowane pozaniem naszego życia szkolnego.

Spotkanie było bardzo interesujące, wspólny taniec sprawił wszystkim mnóstwo radości, a otwartość gości pokonała wszystkie bariery językowe. Dziękujemy - GRACIAS

Szczególne podziękowania dla państwa Śliwa za pomysłowość i dla pani Pali za wykonanie prezentów dla gości.

I. Pielczyk