#SuperKoderzy Robomatematycy ze świąteczną wizytą w SP nr 15 w Raciborzu

18 grudnia 2018 r. nasi szkolni #SuperKoderzy wraz z nauczycielkami (p. Mielnik i p. Wojtek) udali się do Raciborza, do Szkoły Podstawowej nr 15, aby podzielić się swoją wiedzą na temat robotów i kodowania.

Już od samego rana czekała na naszych Robomatematyków grupa pierwszoklasistów. Zaraz po radosnym przywitaniu, dzieciaki zobaczyły prezentację na temat robotów, z którymi pracują nasi uczniowie. Następnie, przedstawiliśmy każdy typ robota, pokazując jego możliwości. Kolejnym etapem naszej wizyty była praca w grupach z najmłodszymi. Tym razem to #SuperKoderzy stali się nauczycielami i prowadzili zajęcia, które wcześniej starannie przygotowali. Dzieciaki miały okazję kodować Beebota (robota pszczółkę) i przemierzać nim planszę zgodnie z instrukcjami, mogli też zakodować trasę specjalną dla Ozobota, a także pokonać tor zbudowany z klocków specjalnym robotem pojazdem Lofi. Niemałym wyzwaniem okazało się malowanie robotem piszącym Lofi, choć sprawiło to pierwszakom wiele radości. Wszystkie dzieci mogły podejść do każdego robota i pobawić się nim. Nasi młodzi edukatorzy spędzili miło czas, choć przyznali, iż nauczanie innych to ciężka praca. Na koniec zajęć młodsi koledzy wręczyli #SuperKoderom małe podarunki jako podziękowanie za wspaniałe zajęcia. Wszyscy radośni i … zmęczeni wrócili do szkoły.