#SuperKoderzy kl. VII b

#SuperKoderzy naszej szkoły zawitali do klas pierwszych. Uczniowie zademonstrowali Dasha and Dota, własnoręcznie złożone Lofi Roboty, najmniejszego robota Ozobota, Bee Botsy oraz mBoty, które uczniowie wykorzystują na zajęciach z robotyki w ramach projektu #SuperKoderzy.

Uczniowie pokazali, co ,,ich'' roboty potrafią, jakie funkcje zostały im zainstalowane.

Uczniowie klas pierwszych z pomocą starszych kolegów mieli okazję samodzielnie sterować robotami, które poruszały sie po planszy z cyframi wg kodu obsługującego, po torze, rysowały na kartce, grały na cymbałkach, jeździły wzdłuż pokolorowanego toru, wydawały różne dźwięki, rzucały piłeczkami do celu.

Po prezentacji uczniowie kl.I mieli czas na zabawy z robotami.

Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę, a zainteresowanie i zaangażowanie pierwszaków było ogromne.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Mielnik i jej podopiecznym – uczniom kl. VII b za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

A. Neuhof

A.Grzybowska