Patriotyczne jedenastki

11 października – ostatnia prosta przed wielką datą stulecia niepodległości. W naszej szkole prowadzimy akcję "Patriotyczne jedenastki".

Po wrześniowym śpiewaniu "Marszu I Brygady", dziś dokładnie o 11.11 wszyscy uczniowie utworzyli na murawie polską flagę (białe i czerwone koszulki oraz arkusze papieru). Wcześniej zaś rozstrzygnięto konkurs na plakat pod hasłem "Życzenia dla Niepodległej). Nagrodzono aż 6 klas, których dzieła wyróżniały się zarówno treściowo, jaki i pod wzgledem artystycznej formy. Przy okazji zapowiedziano kolejną odsłonę "Patriotycznych jedenastek" – grudniowy konkurs recytatorski (wiersze o tematyce patriotycznej) oraz literacki – "List do Niepodległej". Będzie to zwieńczenie i podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania wolności. Punktem kulminacyjnym staną się, oczywiście, obchody samego listopadowego święta. Ale o tym napiszemy w swoim czasie.

Zobacz zdjęcia i film: