DZIEŃ PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH 2018

GIMNAZJALIŚCI OSTATNI RAZ PREZENTOWALI PROJEKTY EDUKACYJNE!

Po raz ostatni, 4 kwietnia 2018r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych, podczas którego uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przedstawić efekty swojej pracy.

Wystąpiło 10 grup projektowych, przedstawiając różnorodną tematykę projektów, od historii gimnazjum, ciekawostek na temat kościoła w Nędzy przez pokazanie form spędzania wolnego czasu zarówno dziś, jak i przez wielu laty (za życia naszych pradziadków). Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie w naszym życiu mają gry komputerowe i telefony, ale także mogliśmy przyjrzeć się pracy pisarza, fotografa czy podróżnika. Nie zabrakło tematyki „kulinarnej” – uczniowie przedstawili nam projekt wymarzonego sklepiku szkolnego. Wszyscy wzruszyliśmy się podczas prezentacji o opuszczonych i porzucanych zwierzętach.

Jury w składzie: M. Kobryń, W. Rutko oraz A. Wojtek postanowiło wyróżnić następujące grupy projektowe:

Grupę p. Rutko: A. Miebes, S. Januszkiewicz, A. Piotrowski, B. Popow, G. Skulski, P. Hajok - Czy każdy może zostać pisarzem?

Grupę p. Zapłaty: K. Gawron, D. Miechówka, A. Tylka, M. Kalyciok - Wymarzony sklepik szkolny.

Grupę p. Oleszowskiej: J. Kawecka, E. Kałus, M. Piechula, S. Przybyła, K. Szweda - Czy zwierzę to zabawka?

Grupę p. Wojtek: D. Bogacz, K. Muszala, E. Gradziński - Czy uczniowie naszej szkoły potrafią wytrzymać tydzień bez telefonu?

Wyróżnione grupy zaprezentują się jeszcze raz przedstawiając projekty swoim rodzicom (przed majowymi spotkaniami z wychowawcami).

Gratulujemy uczniom udanych projektów, dzięki którym nie tylko podzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami, ale także pokazali efekty pracy zespołowej. Dziękujemy także Jury za ocenę projektów. Podziękowania składamy rodzicom za wsparcie,
a nauczycielom za prowadzenie grup projektowych.
Szczególne podziękowania składam wszystkim osobom, które zawsze chętnie pomagały w przygotowaniach do corocznego Dnia Projektów Edukacyjnych.

Anna Wojtek – koordynatorka projektów gimnazjalnych